| Customization: | Available |
|---|---|
| Material: | Metal |
| Type: | Manual Bed |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Item: | Manual Single Crank Hospital Bed |
| Overall Size: | 2050*900*500mm |
| Bed board: | cold puching rolled steel sheet |
| Head/foot Board: | iron |
| Gross Weight: | 50kg |
| Load Capacity: | 130kg |
| MOQ: | 1 Set |
| Package size : | 1970*950*140mm, 1 pc in one carton |
1. Who are we?
We are based in Hebei, China,start from 2016,sell to Southeast Asia(30.00%),North America(20.00%),Africa(20.00%),Eastern Europe(11.00%),South America(10.00%),Oceania(9.00%).There are total about 11-50 people in our office.