|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Material: | Metal |
| Type: | Manual Bed |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Item: | Manual 3 Crank Hospital Bed |
| Overall Size: | 2050*900*500mm |
| Bed Board: | Cold puching rolled steel sheet |
| Head/Foot Board: | ABS |
| Gross Weight: | 53kg |
| Load Capacity: | 150kg |
| MOQ: | 1 Set |
| Package Size : | 1970*950*140mm, 1 pc in one carton |
1. Who are we?
We are based in Hebei, China,start from 2016,sell to Southeast Asia(30.00%),North America(20.00%),Africa(20.00%),Eastern Europe(11.00%),South America(10.00%),Oceania(9.00%).There are total about 11-50 people in our office.