| Customization: | Available |
|---|---|
| Material: | Metal |
| Type: | Manual Bed |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| BC03-1C Manual Hospital Bed | |
| Item | 3 Crank 3 Functions Hospital Bed |
| Overall Size | 2150*900*450-700mm |
| Bed board | Overall punching bed board |
| Head/foot Board | Wood |
| Gross Weight | 110kg |
| Load Capacity | 160kg |
| MOQ | 1 Set |

Q1: Wonder if you accept small orders?
A1: Do not worry. Feel free to contact us .in order to get more orders and give our clients more convener ,we accept small order.
Q2: Can you send products to my country?
A2: Sure, we can. If you do not have your own ship forwarder, we can help you.
Q3: Can you do OEM for me?
A3: We accept all OEM orders,just contact us and give me your design.we will offer you a reasonable price and make samples for you
ASAP.
Q4: How can I place the order?
A4: First sign the PI,pay deposit,then we will arrange the production.After finished production need you pay balance. Finally we
will ship the Goods.